министерство за здравство

Пронајдени се 536 резултати на тема „министерство за здравство“
Вести

Министерот Меџити прими вакцина за сезонски грип: Граѓаните да се вакцинираат, да се заштитиме себе и јавното здравје

Министерот за здравство Фатмир Меџити утрово прими вакцина против сезонски грип на вакциналниот пункт за здравствени работници, кој...
Вести

МЗ се огласи во врска со случајот за починатиот пациент од комбето на Брзата помош чии вработени пиеле кафе на бензинска

Министерството за здравство се огласи во врска со пишувањата со случајот за починатиот пациент од комбето на Брзата помош чии вработени...
Вести

Прво на албански, па на македонски јазик: Министерството за здравство на македонските граѓани им се обрати со соопштение „MSH asnjë qindarkë nuk ka paguar për ambulantët“

Министерството за здравство на Република Македонија своите објави до јавноста почна да ги објавува прво на албански јазик, па потоа...
Вести

Дијабетичарите најавуваат тужби поради немање терапија, од МЗ велат дека се прават напори да се надминат проблемите

Министерството за здравство попладнево преку соопштение информираше дека се прават напори да се надминат проблемите со кои се соочуваат...
Вести

Сали се пофали дека иницирал обезбедување средства за Трикафта: Пациентите уште чекаат терапија, а министерот вели дека се грижи за здравјето на сите 

Владата вчера информираше дека на одржаната седница ја разгледа Информација од Министерството за здравство за потребата од обезбедување...