никола димитров

Пронајдени се 303 резултати на тема „никола димитров“
Вести

Димитров: Системот ни се распаѓа пред очи, власта ја оддалечува земјата од европските стандарди и принципи!

„Внатрешното владеење до таа мера ни отиде на погрешна страна што ние немаме безбедност да се возиме во автобус, бидејќи нема одговорност....
Вести

Димитров: Бугарија го негира македонскиот идентитет и јазик, уставните измени нека се врзат со влегување на Македонија во ЕУ

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи...
Вести

Димитров за зголемување на владиното мнозинство: СДСМ во немоќ на обезбедување на вистински реформи го зголемува мнозинството и бега од избори

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи...
Вести

Димитров: Со прифаќање на францускиот предлог Македонија ќе биде во уште поголемо статус кво од она кое досега го има

Никола Димитров, поранешен шеф на македонската дипломатија и министер за надворешни работи во своето гостување во „Студио 10“ зборуваше...
Вести

Димитров: Јас сум навреден што добиваме информации од БГНЕС, кога планираше Владата да отвори јавна дебата за францускиот предлог

Искрено да ви кажам, јас сум навреден што во македонската јавна дебата за толку големо и суштинско прашање за нас ние добиваме информации...
Вести

Димитров: На 23-ти јуни Македонија нема да добие меѓународна конференција и затоа Ковачевски нема да оди за Брисел, тоа е готово

Бившиот министер за надворешни работи шеф на дипломатијата од СДСМ, Никола Димитров во вечерашното интервју на телевизија Телма вели...
Вести

Димитров за францускиот предлог: Молкот на Ковачевски и Османи е опасен, сами ќе решаваат за македонскиот идентитет, ова е резултат на тврдоста на бугарската влада и мекоста на владата на СДСМ

Прво да претпоставиме што не мислам дека ќе биде случај, дека бугарскиот парламент ќе го отфрли предлогот. Нашето молчење во тоа сценарио...
Вести

Димитров: Македонија нема да започне преговори со ЕУ бидејќи францускиот предлог нема да реши македонско-бугарскиот спор

Никола Димитров, поранешен шеф на дипломатијата и министер за надворешни работи во владата на СДСМ, вели дека францускиот предлог нема...
Вести

Димитров: Со францускиот предлог Бугарија е до целосно исполнување на своите првични позиции, владата на СДСМ и Ковачевски биле вклучени во креирање на францускиот предлог

Во Софија има придвижување бидејќи Софија е до целосно исполнување на своите првични максимални позиции, вели Никола Димитров поранешен...
Вести

Се преговара и за идентитетот: Димитров откри детали кои Владата ги крие – прашањата кои ги отвора Бугарија се НЕПРИСТОЈНИ

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров вечерва во дебатниот магазин „ClickPlus“ на ТВ21 посочи дека предлогот за продолжено...