новозаболени

Пронајдени се 149 резултати на тема „новозаболени“
Вести

Повторно пораснаа бројките – денеска над 1.000 новозаразени во земјава, а бројот на починати никако да се намали!

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.045 тестирања,...
Вести

Активни 21.891 случај, за еден ден 51 починат од коронавирус – Филипче бара трпение, разбирање и почитување на мерките

Според вчерашната статиститка на Министерството за здравство, во деноноќието меѓу вторникот и средата од направени 4.438 тестирања регистрирани...
Вести

Бројот на хоспитализирани лица расте од ден на ден – само во Скопје вчера биле примени голем број на пациенти заболени од коронавирусот

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 72 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 692 лица...