патишта

Пронајдени се 125 резултати на тема „патишта“
Вести

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...
Вести

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...