патување

Пронајдени се 67 резултати на тема „патување“
Регион

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА ЗА СИТЕ КОИ САКААТ ДА ПАТУВААТ КАЈ НАШИОТ ЈУЖЕН СОСЕД: Актуелните правила за патување во Грција продолжени до 1 мај

До 1 мај се продолжени актуелните правила и предуслови за патување во Грција, односно и понатаму е задолжителен сертификат за вакцинација...
Вести

Тупанчевски за патувањето во Палермо: Јас сум голем фудбалски фан, за Португалија нема да одам заменикот нема да биде тука

Во однос на патувањето во Палермо, на фудбалскиот натпревар каде македонската фудбалска репрезентација ја совлада Италија, министерот...
Вести

Важна вест за сите Македонци кои сакаат да патуваат во Германија, Грција или Австрија: Земјите воведоа нови мерки за нашите граѓани, еве кои се тие

Република Северна Македонија не се смета повеќе за Ковид “ризична област” во Сојузна Република Германија. Со најновата одлука на германските...