пешачка патека

Пронајдени се 16 резултати на тема „пешачка патека“
Општини

ФОТО: Голема карпа се урна на пешачката патека покрај Брегалница кај штипско Ново Село, дадена забрана за движење

Голема карпа се урна на пешачката патека покрај реката Брегалница. Свлечиштето се појавило синоќа околу 22 часот и не е безбедено да...
Скопје

Стојкоски: Го слушаме вашиот глас, нема веќе отпад на пешачката патека, екипите на Ѓорче се на терен и го средуваат ова запуштено место

Нема повеќе висока вегетација, купишта отпад и малку клупи и канти за отпадоци на пешачката патека кај насипот! Екипите на Ѓорче се веќе...