посета

Пронајдени се 147 резултати на тема „посета“
Вести

Муцунски, Ѓорѓиевски и Коњановски се во посета на САД каде што учествуваат во програмата за меѓународни лидери на Владата на САД

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и Градоначалник на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, Претседателот на ЗЕЛС и Градоначалник на Општина...
Вести

Кина и денеска предупреди дека нејзината војска „нема да седи со скрстени раце“ доколку Пелоси го посети Тајван

Кина денеска уште еднаш предупреди дека нејзината војска „нема да седи со скрстени раце“ доколку претседателката на Претставничкиот...