промена на име

Пронајдени се 20 резултати на тема „промена на име“
Вести

АНКЕТА: Дури 72,8% од Македонците сметаат дека промената на името НЕ ВРЕДЕЛА, две третини бараат да се врати името

Агенцијата Маркет винж спроведе истражување за МКД.мк  од 10 до 16 февруари на 1.200 испитаници. Се заклучува дека повеќе македонски граѓани...
Вести

Заев договорил ново име и нов идентитет на земјата – Македонија заминува во историјата, преименување ќе има и за црквата

Грчките медиуми наголемо јавуваат дека Зоран Заев договорил преименување на Македонија во Република Северна Македонија и смена на...