рамиз мерко

Пронајдени се 55 резултати на тема „рамиз мерко“
Вести

ДКСК со иницијатива за кривично гонење на Мерко, вработени во општината и други лица за отуѓување на земјиште во центарот на Струга

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) за случај за отуѓување на 143 м2 државен имот во центарот на Струга на денешната седница...
Вести

Ковачевски: Не само градоначалникот на Струга, туку оставки треба да поднесат и сите советници што ги поддржувале неговите одлуки

Институциите да ги проверат наодите по сите основи, зошто Рамиз Мерко се нашол на црната листа на Соединетите Американски Држави. Несфатливо...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Мерко е на црна листа, а Ковачевски не смее да му побара одговорност, фали уште да го моли да им дозволи на институциите да вршат увид на документите

Тоа што Рамиз Мерко се најде на црната листа, е само врвот на сантата мраз на криминалот и корупцијата на оваа власт на ДУИ и СДС. За да...
Вести

Пејовска Дојчиновска: ДКСК до обвинителство има поднесено иницијатива за кривично гонење за Мерко, но ја нема никаде, а ни велат дека работат

Одамна требаше да бидат будни сите институции барем за Мерко, изјави Софка Пејовска Дојчиновска од Државната комисија за спречување...
Вести

„Помина една недела откако Мерко е на црната листа на САД, а ДУИ и СДС сеуште го кријат својот миленик и не бараат оставка“

Мерко веќе една недела се крие во глувчешка дупка, избегнува да се појави пред јавноста и медиумите, а за тоа очигледна поддршка има...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ и СДС не го даваат Мерко, јавноста бара оставка за неговите криминални активности кои ги потврди и Стејт департментот

Поминаа пет дена откако градоначалниот на Струга, Мерко, беше ставен на црната листа на САД, поради корупција и мешање во судски процеси,...
Вести

Алфа го „улови“ Рамиз Мерко – градоначалникот на Струга сепак не собра храброст да зборува и се скри во канцеларија (ВИДЕО)

Утринава струшкиот градоначалник Мерко со службениот автомобил „Шкода“ насмеан дојде на своето работно место. Се обидовме да стапиме...