смилковско езеро

Пронајдени се 55 резултати на тема „смилковско езеро“
Вести

Мицкоски запали свеќа: Слава им на загинатите кај Смилковско – луѓе кои не погрешија ништо, а платија со животите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска запали свеќа и се поклони на местото каде пред девет години се случи петкратното...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени

Зоран Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени. Зоран...
Вести

ГРОМ: Одговорност за играње со чувствата на семејствата на жртвите, но и со семејствата на обвинетите за лукративни и политички цели мора да има!

Целокупната јавност беше згрозена од масакарот врз петте невини дечиња кај Смилковско Езеро кој беше извршен во 2012та година. Граѓанската...
Вести

Вештак, сведок во случајот „Монструм’’: Земјата од Смилковско Езеро и од возилото е анализирана, не е вештачена

Вештачењето на земјата од Смилковско Езеро и од возилото „Опел Омега” најдено во местото Враживир, непосредно по петкратното убиство...
Вести

Јакимовски: Убиствата на Младенов, Нешковски, Смилковско беа големо сценарио на Заев за добивање гласови, граѓаните беа излажани, а вистината не ја дознаа

Зошто и ден денеска не се расчистуваат убиството на Никола Младенов и на Мартин Нешковски, убиството кај Смилковското езеро, Диво Насеље,...
Вести

Осум години од монструозното убиство кај Смилковско: Нека почиваат во мир, разобличени се обидите за манипулација на Заев

Осум години тага во Македонија, болка и потрага по правдата! На 12-ти април 2012-та година во нашата држава се случи едно од најгрозоморните...
Вести

Зошто се брза до пресуда за срушена дивоградба, а се одложува судскиот процес за убиството кај Смилковско езеро?

Едното судење е за монструозно убиство на пет лица, другото е за уривање на дивоградба. Верувале или не, за некој од надлежните, поважен...