состанок

Пронајдени се 61 резултати на тема „состанок“
Вести

Состанок на министрите за внатрешни работи на земјите членки на ЕУ, ќе разговараат за ситуацијата во Шенген зоната, импликациите на ситуацијата на Блискиот Исток за внатрешната безбедност во ЕУ и миграцијата

Министрите за внатрешни работи на земјите членки на ЕУ денеска се среќаваат во Луксембург каде ќе разговараат за ситуацијата во Шенген...
Љубов и секс

Однесувања на кои треба да обрнете внимание на првиот љубовен состанок: Експертите велат дека тоа се 3 црвени знаменца за мажите

Кога станува збор за црвените знаменца при забавувањето со одредена личност, често сме веќе во врска со некого, па стануваме свесни...
Љубов и секс

Се приближува вашиот прв состанок, а не знаете дали ќе му се допаднете? Со овие совети, ќе ги оставите мажите без зборови

Ако се сретнете со можни претенденции за врска, дружење, брак, веќе на првиот состанок покажете дека сте дама со јасен став Живееме во...
Вести

Цел свет му се смее на овој руски политичар – среде состанок на Зум ги соблекол гаќите, а потоа еве што направил (ВИДЕО)

Максим Петлин (48), член на партијата Јаблоко, бил на состанок со колегите на Зум, но среде состанокот станал од бирото, се соблекол, а потоа...