стевчо јакимовски

Пронајдени се 85 резултати на тема „стевчо јакимовски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Ако е толку убеден Јакимовски во тоа што го збори следниот пат наместо во прашална форма нека оди во потврдна форма за да може да се докаже вистината пред судовите

Ја разбираме задачата на Стевчо Јакимовски која пред се е мотивирана од концесиите кон ДУИ и кон таткото и синот Ковачевски и сега има...
Вести

Јакимовска Панчевска: Јакимовски без закуп, дал простории во 8 од 10 училишта на училиште за странски јазици, сопственост на кандидат за советник од ГРОМ и врски со СДС

Продолжува самоволието и непочитувањето на законите, процедурите и одлуките на Советот, од страна на градоначалникот Стевче Јакимовски...
Вести

Мицкоски: Со Јакимовски од поодамна не сум во комуникација, го охрабрувам наводните индиции да ги пријави во соодветните институции и му посакувам среќа во политичката кариера

При денешната посета на Охрид претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос...