студен бран

Пронајдени се 20 резултати на тема „студен бран“
Вести

СЛЕДУВААТ МИНУСНИ ТЕМПЕРАТУРИ – еве какво време не очекува за време на викендот, особено од понеделник следува поларен студ!

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието....