сведоштва

Пронајдени се 7 резултати на тема „сведоштва“
Вести

Едвај сврзуваат крај со крај, а сметките за струја ги оставија без денар: Граѓани со сведоштва за КУРИР- штедат, а плаќаат двојно повеќе

По парламентарните избори кои што се случија во 2020 година и по повторното доаѓање на СДСМ на власт, се донесе одлука за поскапување на...
Регион

Драматични сведоштва по земјотресите во Хрватска: Куќите се тресеа како да се од хартија, огледало ми падна до главата (ФОТО)

На подрачјето на Сисак, Загреб, Петриња утринава се регистрирани три силни земјотреси со јачина од 5; 4.,7: 4,1 степени. Материјалните штети...
Вести

Страшна исповед на преживеаните од терористичкиот напад: Го молев Бог да му снема куршуми, 7 пати ја менуваше муницијата

“Луѓето бегаа, вратите биле затворени, а тој ги бркаше. Знаев дека немам шанси. Се сокрив под една клупа. Се правев дека не дишам. Менуваше...