укинување

Пронајдени се 56 резултати на тема „укинување“
Вести

УТРЕ КОНЕЧНО ЌЕ ЗНАЕМЕ: Ќе се укинува ли носењето на маски на отворено? Комисијата за заразни болести ќе одлучува и за полицискиот час

Заменик-минисерот за здравство Илир Хасани, денеска, на отворањето на реновираното одделение за хронично болни во Психијатриската...
Вести

Мицкоски за укинувањето на учебници: Учениците ќе бидат образовно осакатени заради непромислените потези на Царовска

Во однос на укинувањето на учебниците, како редовен професор кај кого поминале илјадници студенти, можам да кажам дека е една огромна...