ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени се 9945 резултати на тема „ВМРО-ДПМНЕ“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Аферата „Диво месо“ на Онкологија покажува постоење на канцер мафија која работи и денес затоа што нема институција која реагира

Скандалот на Клиниката за онкологија само кажува дека со Владата на СДС и ДУИ криминалот и корупцијата се во сите пори на општеството,...
Вести

Ристески: Сведок во Анкетната комисија за Онкологија во неформален разговор потенцираше дека Филипче и тогашниот премиер биле на платен список на една веледрогерија

Еден од сведоците штета што не собра храброст да го каже тоа на говорница, но во неформален разговор потенцираше дека тогашниот премиер...
Вести

Мизрахи: Вистината за канцер мафијата мора да се знае, одговорност за дивото месо во здравството ќе има – со име и презиме!

Во текот на вчерашниот ден беа објавени нови сознанија за случајот со Онкологија, од кои може да се заклучи дека станува збор за основани...
Вести

Димитриеска Кочоска: Владата нема ниту една капитална инвестиција, инвестиција се гледа со голо око, а ние не можеме да видиме ништо

ВМРО-ДПМНЕ ќе се бори против корупција и криминал од една страна затоа што оваа структура на луѓе сака да ги задржи младите во државава,...
Вести

Лефков: Документите од свиркачите говорат за неправилности на Онкологија и од годинава, се ускратува право на лечење на граѓаните, а нема ни обвинителен акт

Информациите кои стигнаа до нас од свиркачи се токму за работата на Клиниката за онкологија во текот на оваа година. Се ускратува правото...
Вести

„Скандалот „Диво месо“ покажува дека и во 2023 година се правеле тешки милионски злоупотреби на сметка на пациентите на онкологија, одговорност за канцер мафијата мора да има“

Скандалот „Диво Месо„ на онкологија ја покажува целата монструозност на канцер мафијата која се богатела на грбот на најтешко болните...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: По новите докази за случајот “диво месо”, анкетната комисија во Собранието, мора да се прошири и за периодот опфатен во извештајот на ФЗО

Со оглед на новите фрапантни докази, во врска со случајот “диво месо”, каде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера...
Скопје

Митески: Зелената обврзница со која треба да се реализира изградбата на градинки и училишта во Аеродром седи во фиока на Ковачевски

Нема крај на опструкциите и штетата која СДСМ и политичките партии од власта ја прават на државата. Република Македонија освен што ја...
Вести

Мицкоски: Канцер мафијата купувале и складирале лекови на Онкологија, иако имале доволни залихи, омилени веледрогерии на власта заработувале милиони

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција за скандалот во Онкологија и аферата „Диво месо“ истакна...
Вести

Мицкоски: Хемотерапиите биле давани на пациентите во торбиче, а Клиниката за онкологија фактурирала како да им дале терапија на Клиниката

На одделенијата за лежечки пациенти, во амбулантските дневници медицинскиот персонал го запишува и остатокот од некои вијали, вијала...
Вести

Мицкоски обелодени Извештај на ФЗО: Колку и да има луѓе чиј основен мотив е криминалот, животот на човекот е неприкосновен!

„Ова што го држам во ракава е Извештај од ФЗО. Овој Извештај е практично извештај од извршена вонредна финансиска контрола на условниот...
Вести

Мицкоски: Фрапантни нови сознанија за Онкологија и аферата „Диво месо“ која сè уште трае, мора да има одговорност за канцер мафијата

Во Членот 10 од Уставот на Македонија, јасно и недвосмислено стои „животот на човекот е неприкосновен“. За жал во Македонија дури и во...
Вести

Ковачки: Претседателот на државата е уценет човек, како Врховен командант не презема ништо за заштита на жртвите на сексуално малтретирање во АРМ

Јас сум запрепастен од неодговорноста пред се на Врховниот командант затоа што тие што тоа го правеле се во негова надлежност, станува...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За какво покачување на струја и парно зборува Ковачевски, кога цената на гасот на берзите е 3 пати пониска од лани ова време?

За какво покачување на струја и парно зборува Ковачевски, кога цената на гасот на берзите е 3 пати пониска од лани ова време? Нешто очигледно...
Вести

До ВМРО-ДПМНЕ пристигнале документи кои ја покажуваат целата монструозност на скандалот со Онкологија: Дали МВР и ОЈО се обидуваат да спроведат операција „кабелот е крив“ и на Онкологија?

Анкетната Комисија во Собранието на виделина ги извади сите аспекти на грозоморниот скандал со клиниката за Онкологија. На оваа клиника...
Вести

Божиновски: Не постои валиден аргумент зошто парламентарните и претседателските избори да се одвоени, сите се за заеднички избори дури и гласачите на СДСМ, освен Ковачевски

Парламентарните избори и претседателските треба да бидат заеднички, односно парламентарни да има со вториот круг на претседателските....
Вести

Божиновски: Разликата на парламентарни помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе биде најмалку 20 пратеници, откако не успеаја уставните измени власта нема со што да излезе

Не е добро за власта кога расположението кај граѓаните е видливо без анкети. Самото расположение кај граѓаните покажува сериозна разочараност...