забрана

Пронајдени се 209 резултати на тема „забрана“
Вести

ВО ОВОЈ МАКЕДОНСКИ ГРАД ЗАБРАНА ЗА ШЕТАЊЕ ПО БИКИНИ – на удар се и мажите кои не смее да се шетаат низ центар само по шорцеви за капење!

Граѓаните во иднина нема да може да шетаат по бикини низ централното шеталиште на Струга. Општина Струга соопшти дека во текот на туристичката...