заразени

Пронајдени се 237 резултати на тема „заразени“
Вести

НОВА СТУДИЈА: Истражувачите објавија – познато до кога постои ризик од згрутчување на крвта на лица кои се инфицирале со Ковид-19

Луѓето кои биле инфицирани со коронавирусот се соочувале со зголемен ризик од развој на тешки крвни згрутчувања до шест месеци по инфекцијата,...