змија

Пронајдени се 78 резултати на тема „змија“
Живот и стил

ШТО ЗНАЧИ ДА СОНУВАTE ЗМИЈА? Ако сте ја виделе во ваква состојба, тоа е лош знак, ви се заканува опасност, а само таа носи среќа!

Дали некогаш сте сонувале змија и сте се запрашале што значи тоа! Ви пренесуваме детално толкување на ваквите соништа! Змијата во сон...
Занимливости

ПИТОН ПРЕДИЗВИКА ХАОС ВО ЦЕЛО МААЛО: Се качил на кров, па влегол низ прозорецот – соседите само беспомошно гледале тоа што следувало

Семејство од Велика Британија имало непоканет гостин во својот дом – бурмански питон долг речиси шест метри кој се симнал од покривот...
Познати

Дарко Лазиќ ги шокираше фановите: Си играше со питон, а тоа што следуваше потоа не е за тие со слабо срце (ФОТО)

Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ секојдневно на Инстаграм и објавува снимки и фотографии од своето секојдневие, а сега тој ги шокираше...
Вести

ТОПЛОТО ВРЕМЕ ГИ НАТЕРА ЗМИИТЕ ДА ШЕТААТ СЛОБОДНО НИЗ СКОПЈЕ: Змијата фатена во Министерството за здравство (ФОТО+ВИДЕО)

Змија била фатена во Министерството за здравство вчера била фатена змија. Откако истата била забележана од страна вработените, веднаш...
ТВ и Филм

Во долна облека на сцена, а околу струкот – ЗМИЈА! Наша учесничка во „Ѕвездите на Град“ ги остави сите во шок и со подотворена уста (ФОТО+ВИДЕО)

Во вчерашното шоу на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“, имавме можност да видиме како учесничката Марија Груевска, која...
Занимливости

Нема да им поверувате на сопствените очи- овој човек се качи во автобус со змија околу вратот, ја користел како заштитна маска (ВИДЕО)

Човек од Велика Британија во понеделникот се качил во автобус на релација Свинтон – Манчестер, носејќи змија како заштитна маска. Една...