среда, 29. ноември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: Дeдо Мраз пристигна со борбен авион

Дeдо Мраз „се приземји" со борбен авион Ф-16 во база во грчкиот град Лариса, и им делеше бонбони на децата. 
ФОТО: Дeдо Мраз пристигна со борбен авион

– И благодарам на Авијацијата за тоа што испрати авион до Северниот Пол за да ме доведе тука. Им посакувам на сите среќна и честита Нова 2018-та година, и посакувам таа да му донесе здравје на целиот свет, рече Дедо Мраз.