сабота, 13. јануари 2024. Вести денес: 0
home Занимливости

Фотографирани кафеави мечиња со фотозамка во Маврово

Фотографирани кафеави мечиња со фотозамка во Маврово

Националниот парк „Маврово“ објави фотографија од кафеави мечиња направена со помош на фотозамки.

Фотографијата е во рамки на проектот за закрепнување на Балканскиот рис кој се реализира кој се реализира во соработка со Македонското еколошко друштво.