четврток, 14. декември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Градите на оваа полицајка се поцврсти од пендрек: Изгледа сосемa обично во униформа, но кога ќе се соблече во бикини… (ФОТО)

Градите на оваа полицајка се поцврсти од пендрек: Изгледа сосемa обично во униформа, но кога ќе се соблече во бикини… (ФОТО)

Службеничката во британската полиција, 33 годишната Лиана Кар, отишла на 7 месечно боледување поради стрес, откако минатата година била предмет на внатрешна истрага поради недисциплина. Тука не би имало ништо сомнително, доколку неодамна не се појавеа фотографии на социјалните мрежи од нејзините луксузни патувања.

Лиана која годишно заработува нешто повеќе 51.500 евра, со провокативни фотографии по социјалните мрежи покажа дека ужива по луксузни патувања низ светот. Кипар, Тајланд и Австрија се само некои од дестинациите кои таа ги посетила.

„Девојката од постерот“, како што ја нарекуваат колегите поради појавувањето во промо материјалот на полициската станица во која е вработена, на социјалните мрежи објавува и повеќе од провокативни фотографии.

Откако колегите дознале како Лиана ги поминува деновите на „боледување“, ја нападнаа обвинувајќи ја дека се расфрлува со поради на даночните обврзници.

-Таа на фотографиите не изгледа како да е под стрес. Впрочем, таа ужива по светот на сметка на даночните обврзници.

Посебно ги налутило тоа што додека она споделувала провокативни фотографии, тие стварно верувале дека е болна.

Сепак, покрај фотографиите кои ги налутија нејзините колеги, Лиана после истрагата се вратила на работа.

Полицијата во Линколшир соопшти дека не постојат правила кои ги спречуваат вработените да отсуствуваат од работа кога се болни.

Лиана на патување била со своето момче Лук Вестон, бизнисмен од Јужна Африка, инаку сопственик на бренд за спортска опрема.

Повеќе нејзини фотографии можете да видите на нејзиниот Инстаграм профил