петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Ова е најскапата елка на светот: Ќе се шокирате од нејзината вредност која ја прават неколку мали детали

Луксузниот хотел „Палас Емирати“ во Абу Даби и оваа година го декорираше својот хол со традиционално најскапата елка во светот.
Ова е најскапата елка на светот: Ќе се шокирате од нејзината вредност која ја прават неколку мали детали

Елката е висока 13 метри, и чини неверојатни 11 милиони долари.

ОАР скапоцената декорација ја поставува од 2013 година, а она што влијае на вредноста на оваа елка се украсите.

Имено, елката е украсена со предмети од злато и сребро, орнаменти во форма на топчиња и со мали бели светилки.