четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Шах-мат на нејзин терен: Со еден потег малата патка го надмудри тигарот кој сакаше да ја изеде (ВИДЕО)

Шах-мат на нејзин терен: Со еден потег малата патка го надмудри тигарот кој сакаше да ја изеде (ВИДЕО)

На Интернет повторно кружи видеото кое покажува како една патка успеа да надмудри тигар кој сакаше да ја нападне.

Сè уште не е јасно поради кои причини беше избришано од секаде видеото, кое беше објавено на Инстаграм, но повторно стана вирално, откако извадок од него беше објавен на Твитер.

Видеото прикажува нуркање на патката во истиот момент кога  тигарот сакаше да ја зграби. Големата мачка остана збунета…