сабота, 13. јануари 2024. Вести денес: 0
home Занимливости

Урнебесен ТВ прилог: Локалната самоуправа го исполни ветувањето, кога ќе видите за што станува збор ќе се изнасмеете (ВИДЕО)

Урнебесен ТВ прилог: Локалната самоуправа го исполни ветувањето, кога ќе видите за што станува збор ќе се изнасмеете (ВИДЕО)

Уште едно ветување кое го даде локалната самоуправа на своите граѓани од Бигреница, Србија, е исполнето во дадениот рок.

Вака започнува прилогот на локалната телевизија, но иако така звучи, не е направен некој голем и важен проект.

Новинарот со голема доза на пофалби, промовира реализирано ветување, како нешто многу значајно, а кога ќе видите за што станува збор ќе се изнасмеете.

Да не ви го рушиме впечатокот, погледнете го прилогот и уживајте.