27 април

Пронајдени се 101 резултати на тема „27 април“
Вести

Мицкоски: Дволичноста на Пендаровски е заради притисокот кој го вршат врз него, реалноста е дека се согласи со мене за 27 април

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната посета на Општина Делчево одговарајќи на новинарско прашање во врска со...
Вести

Сведоци демонтираа уште една конструкција на Нинџа: Ристовски во критичниот период на 27-ми април не бил на осмиот кат во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Ново рочиште – нови деманти и негирања на искажаното од страна на Александар Василевски Нинџа за случувањата на 27-ми април 2017 година. На...
Вести

Мицкоски: 27 април е жестоко политички монтиран случај, видете кој направи влада и ќе согледате кој имал најголема корист од настаните

Народот на 27 април и неделите и месеците претходно се самоорганизираше, бројката варираше од неколку стотини до неколку илјади. Во дел...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Излегуваат на површина монструозните судски нарачки на Заев, случај граден на лажни искази, за кој има и награди – Русковска главен обвинител, а Кацарска уставен судија

Стручни вештаци потврдија дека случајот 27-ми април е граден врз основа на лажен исказ. Овој случај од СДСМ и Зоран Заев е брутално злоупотребен...
Вести

Нинџа не бил во штабот на ВМРО-ДПМНЕ пред настаните на 27-ми април: Вештак потврди дека омилениот сведок на Рускоска лажел

Според анализата на базните станици и мобилните телефони кои ги поседувал Александар Василевски Нинџа, станува се појасно и појасно...
Вести

Пратениците Митрески, Атанасов, Камберовски и Зендели потврдија дека Вељаноски седницата на „27 април“ ја водел согласно Деловникот и Уставот

Јован Митрески, Петар Атанасов, Алија Камберовски и Фадил Зендели на денешното рочиште за настаните од 27 април потврдија дека тогашниот...