ана бекута

Пронајдени се 71 резултати на тема „ана бекута“
Македонија

ПРОСЛАВА ВО ДОМОТ НА АНА БЕКУТА – пејачката со посвета кон својата внука која денес ги направи горди сите, таа е вистинска бомба (ФОТО)

Во семејството на пејачката Ана Бекута денеска се слави. Имено нејзината внука Соња Полиќ го прославува својот 23 роденден, а пејачката...
Познати

Сподели фотографија која го крши и најтврдото срце – Ана Бекута отиде на гробот на нејзиниот сакан, а тоа што го однесе таму предизвика солзи кај многумина (ФОТО)

Пејачката Ана Бекута на својот Инстаграм профил сподели фотографија која расплака многумина. Таа го посети гробот на својот долгогодишен...
Познати

Вака изгледа мајката на Ана Бекута: Не сакала нејзината ќерка да биде пејачка, имала сосема поинакви планови (ФОТО)

Ана Бекута важи за една од најдобрите пејачки на народна музика на Балканот. Меѓутоа, да се прашуваше нејзината мајка Милица Полиќ,...
Познати

Ана Бекута има три кумства од естрадата: Едната и е вечно благодарна, а другите сите го знаете од „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Ана Бекута е во добри односи со сите нејзини колешки, а со некои од нив негува пријателства долги години. Нејзината колешка...
Познати

Двете се ѕвезди со децениска кариера, а се однесуваат како мали деца: Ана и Зорица во кавга со години, не сакаат очи да си видат

Ана Бекута и Зорица Брунцлик веќе неколку години се во естрадна војна, а нетрпеливоста меѓу легендите на народната музика кулминираше...
Познати

Го роди додека беше малолетна, па го даде на посвојување: Еве како изгледа денес синот на Ана Бекута и во какви односи е со мајка му (ФОТО)

Ана Бекута доби вонбрачно дете mмногу рано, што ги стави нејзините родители на столбот на срамот. Погодена од озборувања, Ана донела...
Познати

Ана Бекута му даде отказ на својот син – еве кого постави на негово место, од одлуката буквално подзина цела естрада (ФОТО)

Познатата српска пејачка Ана Бекути последните години ја менаџираше синот Игор Полиќ, но бидејќи во последно време имаше неколку деловни...