среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Сподели фотографија која го крши и најтврдото срце – Ана Бекута отиде на гробот на нејзиниот сакан, а тоа што го однесе таму предизвика солзи кај многумина (ФОТО)

Сподели фотографија која го крши и најтврдото срце – Ана Бекута отиде на гробот на нејзиниот сакан, а тоа што го однесе таму предизвика солзи кај многумина (ФОТО)

Пејачката Ана Бекута на својот Инстаграм профил сподели фотографија која расплака многумина.

Таа го посети гробот на својот долгогодишен партнер, Милутин Маркониќ – Мрка на кого му однесе и голем букет од црвени ружи.

Покрај објавата, Ана го напиша и бројот 21, а како што е познато тој почина на 27 ноември, 2021 година, па овој број претставува бројот на месеци колку пејачката е сама.

Инаку тој на крајот на ноември 2021 година ја загуби животната битка на институтот за кардиоваскуларни болести на „Дедиње“ каде неколку недели лежеше и се лекуваше од срцеви компликации.

Пејачката од тој ден до ден денес не сака да се огласува на оваа тема и што се поминала на тој ден, па засега само објавува фотографии за да се потсети на него, но не и да говори во медиумите.

Најнови вести