антикорупциска комисија

Пронајдени се 46 резултати на тема „антикорупциска комисија“
Вести

„Зошто Антикорупциска молчела 4 години иако знаела за скандалите на Мерко, и кој од власта на СДС и ДУИ правел притисоци во судскиот совет да го згасне предметот“

Денес Државната комисија за спречување на корупција излезе со признание дека пред 4 години реагирале за случај каде има основано сомнение...
Скопје

ЈП Лајка заглавена до долгови – на кого се се исплаќале хонорари и по кој основ прашува Антикорупциска комисија

Државната комисија за спречување корупција се сомнева во работењето на ЈП Лајка и исплатите кон надворешни лица. Затоа, ќе се испитува...
Вести

Арсовски: Антикорупциска со мислењето за судијата поротник Митко Сандев покажа дека е партиска испостава на власта, правдата ќе ја бараме на суд преку кривични за Џолев и Сандев

На самиот ден кога ја поднесов претставката и барањето за утврдување на судир на интереси кај судијата поротник Митко Сандев до Антикорупциска...
Вести

ГРОМ: Антикорупциска да отвори предмет за партиските злоупотреби при вработувањето на сопругата на Ненад Јовановиќ.

Во вчерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5, Ненад Јовановиќ познат како бескомпромисен поддржувач на владеачката гарнитура ја...
Вести

ДКСК ја прифати пријавата на Чулев против Славјанка Петровска- заменик министерската ја прекршила забраната на Владата

Државната комисија за спречување на корупција во изминатиот период постапуваше по пријави поднесени од страна на Министерот Наќе Чулев...