бебе

Пронајдени се 531 резултати на тема „бебе“
Живот и стил

Текст кој ќе ги расплаче мајките: Ако вашето бебе би можело да зборува ќе ви го каже ОВА за сите кои ви “солат памет“

Родинини и пријатели често чувствуваат потреба да им “солат памет“ на мајките. Овој текст е прекрасен, напишан како во име на едно дете. Иако...
Вести

Ќе се утврдува причината за смртта на бебето во Битола: Се родило живо, со тахикардија – се огласи министерот за здравство

Дојдовме во Битола да видиме одблиску што бил и како бил случајот во врска со смртта на починатото бебе, првороденче на на 24-годишна...
Познати

Сопругата на Ѓоковиќ денес роди син, а овој ден секогаш бил многу важен за нејзиното семејство – еве што прославуваат!

Сопругата на Ѓорѓе Ѓоковиќ, Сашка Веселинов денеска се породи и на свет го донесе момчето Александар. Таа објави на својот Инстаграм...
Вести

ВИДЕО: На среќата и нема крај, брачен пар во Турција си го пронајде бебето на кое му ја загубиле трагата по земјотресот

По земјотресот што ја погоди Турција, Нергис и Чумали Бакајли ја губат секоја трага на нивното 6,5 месечно бебе, кое е родено предвреме....
Вести

СЕ РОДИ ПОД УРНАТИНИТЕ, ЦЕЛОТО НЕЈЗИНО СЕМЕЈСТВО ЗАГИНА И САКАА ДА ЈА КИДНАПИРААТ – сега бебето Аја доби и ново име, еве како ќе се вика

Новороденото бебе кое беше спасено од урнатините на неговиот дом на северот на Сирија, по силниот земјотрес што ја погоди таа земја...
Вести

СТАНАЛ ТАТКО КОГА ЗЕМЈОТРЕСОТ СРАМНИЛ СО ЗЕМЈА СÈ – денес го извадија жив по 11 дена и прв пат си го виде бебето, ОД ГЛЕТКАТА ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ (ВИДЕО)

Ноќта кога се случил страотниот земјотрес во Турција Мустафа Авџи станал татко, а денеска по 11 дена беше извлечен жив од под урнатините. По...
Живот и стил

Со МОЌНО значење: Ова име има муслиманско потекло, а Македонците често им го даваат на своите ќерки

Во Македонија со години се забележува тренд на пократки и необични имиња, додека некои традиционални речиси целосно заминаа во заборав. Меѓутоа,...