бебе

Пронајдени се 531 резултати на тема „бебе“
Познати

И КАМЕН БИ СЕ СТОПИЛ: „Мојата сестра Лана, не ја допирај“, Луна и бебето дојдоа дома, реакцијата на Миа е чиста љубов

Луна Џогани која пред неколку дена се породи со втората ќерка на која и го дадоа името Лана, денеска излезе од болница. Сопругот Марко...
Вести

Матеј и Тара си заминаа дома, родени се во 29-та гестациска недела: По стресните денови, дојде голема среќа за семејствата (ФОТО)

Уште две среќни приказни доаѓаат од Клиниката за гинекологија и акушерство оваа недела. По 52 дена дружење со докторите и со сестрите...
Вести

Бебе заврши со фрактура на рамото во градинка во Шуто Оризари, на родителите им кажале дека е само “нервозно поради забите“ – се бара одговорност!

11 месечно бебе наместо да се адаптира во градинка, се здобило со скршеница на десното рамо обвинуваат родителите. Немилиот настан се...
Вести

МАЈКА ОД ГОСТИВАР ЌЕ ЈА ДОБИЕ ЗАСЛУЖЕНАТА КАЗНА – вчера го оставила седум месечното бебе само и дехидрирано, еве што ја очекува!

Гостиварката која остави седумесечно бебе само и без грижа, ќе биде лишена од родителското право. Постапката е поведена во Меѓуопштинскиот...
Занимливости

ВИДЕО: Нов трендинг во светот: Со помош на оваа апликација родителите го предвидуваат изгледот на нивните деца, резултатите се неверојатно реални!

Идните родители често размислуваат за тоа како би можело да изгледа нивното дете, на кого повеќе ќе личи, а сега многу лесно можат да...