четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Парис Хилтон објави слики од синот, луѓето реагираа: Треба да го однесеш на лекар

Парис Хилтон објави слики од синот, луѓето реагираа: Треба да го однесеш на лекар

Парис Хилтон неодамна на Инстаграм објави фотографија од својот син Феникс. Фотографиите предизвикаа загриженост кај дел од нејзините обожаватели.

Некои од нив веруваат дека момчето има одреден синдром, па и советуват на Парис дека треба да го однесе на лекар.

-Тој е мојот свет и го прави мојот живот комплетен, напиша Парис Хилтон која фотографиите ги објави по повод шест месеци од раѓањето на нејзиниот син.

-„Морате да го ставите на стомак. Тој веќе покажува знаци на „рамна глава.“ „Феникс е многу симпатичен, но лекарите треба да ја погледнат неговата глава“, коментираат тие на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Дали навистина е проблем или не, ќе оцени доктор.

Плагиоцефалијата, позната и како синдром на рамна глава, е еднострана коронална синостоза која се карактеризира со асиметрично искривување или израмнување на едната страна од черепот.

Најнови вести