четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Неверојатна снимка од Мароко, новороденче извлечено од под урнатините

ВИДЕО: Неверојатна снимка од Мароко, новороденче извлечено од под урнатините

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко се зголемува од час во час, а спасувачите се тркаат со времето за да спасат што повеќе животи.

На социјалните мрежи се појави видео од неверојатното спасување на новороденче од урнатините на зграда. Бебето за чудо е извлечено живо и здраво.

Бројот на загинатите во разорниот земјотрес што го погоди Мароко достигна 1.037.