Бенјамин Нетанјаху

Пронајдени се 97 резултати на тема „Бенјамин Нетанјаху“
Вести

Спасувањето на Мегидиш ја покажува посветеноста за враќање на сите заложници, изјави израелскиот премиер

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека спасувањето на заробениот војник на ИДФ, капларката Ори Мегидиш, ја покажува „посветеноста“...