бугарија

Пронајдени се 1306 резултати на тема „бугарија“
Вести

Мицкоски: Притисокот за бугарскиот диктат за уставни измени е всушност бранење на руските позиции во бугарската политика – власта нè прави заложници

Зошто зборувам за бугарски диктат, затоа што нашиве се жртви на руските интереси на Балканот, затоа што македонскиот идентитет два пати...
Регион

Според руската амбасадорка во Бугарија, Софија сака да ја смени историјата и да ја обвини Москва за сè што не чини во земјата

Односите меѓу Бугарија и Русија се на најниско ниво во целиот постсоцијалистички период, оцени во интервју за ТАСС руската амбасадорка...
Вести

Николовски од ЕВРОТИНК: Власта покажува многу мала моќ во справувањето со корупција, за жал таа е посветена само на Бугарија

Бевме заложници на прашањето со Бугарија од 2020та година и целиот труд и внимание беше посветено на тоа и сеуште се посветува на тоа на...