џил бајден

Пронајдени се 14 резултати на тема „џил бајден“
Познати

Првата дама на САД направи голема промена во Белата куќа за денот на вљубените, ова ниту Меланија не го има сторено за Трамп (ФОТО)

Првата дама на САД Џил Бајден утрово поставила специјално уметничко дело по повод денот на вљубените. Како што јавува АП претседателот...
Познати

Меланија не може да се помири дека се сели: Прекрши традиција стара 70 години, а со тоа откри во каков однос е со новата прва дама на САД

За време на своите последни недели во Белата куќа, Меланија Трамп се обидела да се држи подалеку од љубопитните очи на јавноста, пакувајќи...