емина јаховиќ

Пронајдени се 169 резултати на тема „емина јаховиќ“
Познати

НИКОГАШ НЕМА ДА ПОГОДИТЕ СО ШТО СЕ ЗАНИМАВАЛА ПРЕД ПЕЕЊЕТО – Емина Јаховиќ на оваа колешка ќе и биде благодарна целиот живот, еве како и помогнала

Речиси нема некој кој не ја познава пејачката Емина Јаховиќ, но речиси никој не знае што таа работела пред да биде пејачка. Имено пејачката...
Познати

Емина Јаховиќ со децении е позната под ова име и презиме – малкумина знаат што пишува во нејзината лична карта, ова име го крие далеку од сите!

Пејачката Емина Јаховиќ е популарна под ова име и презиме, а скоро и да не се знае дека пишува нешто друго во нејзините документи. Под...
Познати

Емина Јаховиќ откри со која колешка имала проблем во соработката: Полесно е да соработувам со целиот свет, отколку со неа!

Емина Јаховиќ искрено проговори за приватниот живот, деловните планови, но и какви потешкотии имала во соработката со една колешка. –...
Познати

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЌЕ СЕ МАЖИ ЗА РАЗВЕДЕН МИЛИОНЕР – пејачката е магнет за богати момчиња, само за тајниот одмор на Малдиви искеширал 15 илјади евра! (ФОТО)

Емина Јаховиќ (41) наводно ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел Сантеј (55), дознава Информер.рс. Минатата недела пејачката престојуваше...
Познати

КАКО ПОРЦЕЛАНСКА БАРБИКА – разликата по оваа естетска операција на лицето на Емина Јаховиќ е евидентна, сите прашуваат дали ова е пејачката? (ФОТО)

Популарната пејачка Емина Јаховиќ неодамна се појави во Белград каде имала настап, а пред новинарите го покажала новиот изглед. Особено...
Познати

Емина го тужеше дека не плаќа алиментација, а тој заработува милиони: Еве со кого Мустафа ќе ја подели вртоглавата сума на пари

Мустафа Сандал е турска музичка ѕвезда, но и заштитно лице на многу брендови. Како што пренесуваат медиумите од Истанбул, поранешниот...
Познати

Емина Јаховиќ непрепознатлива: Пејачката шокираше со последното издание, прекриена од глава до пети со хиџаб (ФОТО)

Познатата пејачка Емина Јаховиќ никогаш не го криела своето потекло и дека потекнува од Нов Пазар и дека е од исламска вероисповед,...
Познати

ИЗЛЕЗЕН КАКО ОД ТУРСКИТЕ СЕРИИ – Емина Јаховиќ на 17 години избегала од дома и се омажила за него, бракот не потраел многу но бил снимен со камера! (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ пред бракот со Мустафа Сандал веќе била мажена еднаш и тоа како малолетна девојка. Таа тогаш имала само 17...
Познати

Турските медиуми ја пресретнаа Емина Јаховиќ среде улица – тоа што му го порача на поранешниот сопруг и неговата нова жена ќе го „здоболи“

Речиси сите беа затекнати кога медиумите ја пренесоа веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат во 2018 година, по 10 години...
Познати

Чекаше повеќе од 10 часа, па објави фотографија – се огласи Емина Јаховиќ по терористичкиот напад, пејачката е длабоко погодена од трагедијата!

Старшен терористички напад се случи вчера на познатото шеталиште „Истиклал“ во Истанбул, кога беа убиени најмалку шест, а дури 81 повредени...
Познати

Луксуз на секој ќош – Емина Јаховиќ ужива во новиот стан, а кога ќе дознаете на каде има поглед и вие ќе посакате да сте таму, „чувство од милион долари“ (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ веќе со години наназад ужива во својот нов стан во Истанбул кој нуди преубав поглед кон Босфор. Таа во новиот...
Познати

Ова е долго чуваната тајна на Емина Јаховиќ за нејзиниот совршен изглед – ова јадење е нешто во што секоја жена ужива (ФОТО)

Недолго откако почна да се занимава со музика, Емина Јаховиќ сфатила дека освен талент, неопходно е и ѕвездата да изгледа убаво. Диетата...
Познати

Слаткото девојче израсна во убава жена: На оваа фотографија е една од најпознатите пејачки на Балканот, погодете која!

Многу домашни и странски ѕвезди често се потсетуваат на своето детство на социјалните мрежи, каде имаат можност да споделат спомени...
Познати

Мустафа на меден месец на истото место каде во моментов е Емина – келнерите во еден ресторан останале фрапирани од тоа што се случило таму

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал се ожени минатата недела со својата избраничка Мелис Сутшуруп, па сега отидоа на...