среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

НИКОГАШ НЕМА ДА ПОГОДИТЕ СО ШТО СЕ ЗАНИМАВАЛА ПРЕД ПЕЕЊЕТО – Емина Јаховиќ на оваа колешка ќе и биде благодарна целиот живот, еве како и помогнала

НИКОГАШ НЕМА ДА ПОГОДИТЕ СО ШТО СЕ ЗАНИМАВАЛА ПРЕД ПЕЕЊЕТО – Емина Јаховиќ на оваа колешка ќе и биде благодарна целиот живот, еве како и помогнала

Речиси нема некој кој не ја познава пејачката Емина Јаховиќ, но речиси никој не знае што таа работела пред да биде пејачка.

Имено пејачката целиот живот и е благодарна на нејзината колешка која и помогнала да се пробие во музичките води.

Станува збор за Елма Синановиќ која и таа пред да стане пејачка се занимавала со друга работа.

Пејачката завршила новинарство и имала своја телевизија, а кога го запознала својот покоен сопруг Смаил Синановиќ нејзиниот животен пат тргнал во спротивен правец и започнала да се занимава со музика.

-Сопругот ми беше моја најголема поддршка и ветер во грб, да не беше тој искрено не знам дали би се занимавала со музика. Тој беше секогаш иницијатор да снимам нови песни, откри во една прилика пејачката Елма.

Таа гостувајќи во истата емисија открила дека во нивната телевизија како водителка на временска прогноза работела и пејачката Емина Јаховиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

-Емина беше најубавата водителка на временска прогноза која некогаш водела на било која телевизија. Беше како бонбона, но од секогаш сакаше да се занимава со пеење и јас и помогнав да дојде до Дино Мерлин, а потоа се што се случуваше е историја, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Најнови вести