Фатмир Битиќи

Пронајдени се 96 резултати на тема „Фатмир Битиќи“
Вести

Вицепремиерот Битиќи нервозно ја напушти прес-конференцијата на Ковачевски: Не му се допадна прашањето за целосно владеење на ДУИ со државата (ВИДЕО)

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи ја напушти денешната заедничка прес-конференција со премиерот Димитар Ковачевски,...
Економија

Битиќи во Вашингтон: Размената на стоки со САД бележи нагорна линија, потенцијалот на соработката ќе расте уште повеќе

Зменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори...
Економија

Битиќи во Њу Џерси: Државната поддршка за инвестиции е потпора и за пазарните успеси на македонските компании во САД

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските...
Економија

Битиќи: Потпишани се нови 289 договори по Законот за финансиска поддршка на инвестиции за 366 милиони евра инвестиции на компаниите

Спроведувањето на Законот за финансиска поддршка на инвестициите е трансформативна сила која отвори нови хоризонти за одржлив раст...
Економија

Битиќи во Битола: Исплативме 506 милиони денари финансиска помош за пелагониските компании, ги развиваме и стимулираме рамномерен развој

„Во Пелагонискиот регион исплативме над 506 милиони денари, поддршка за 77 компании за периодот 2018-2022 година, со што допринесуваме за...