камион

Пронајдени се 114 резултати на тема „камион“
Хроника

При контрола во камион и магацин пронајдена поголема количина прехранбени артикли со изминат рок на траење, следува поднесок

На 01.02.2023 во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Б.(43) од село Арачиново, скопско, затоа што при контрола...
Занимливости

ДРАМА ВО САД: Се судриле два камиони, а други два застанале во помош, па во нив се забил уште еден – кога ќе дознаете што имало во него ќе подзинете

Еден автопат во сојузната американска држава Флорада вчера беше блокиран од илјадници лименки пиво по сударот на пет камиони. Сите...