ќерка

Пронајдени се 412 резултати на тема „ќерка“
Познати

ТАА ДЕФИНИТИВНО Е МИЛЕНИЧКА НА ТАТО – ќерката на Бекам за 12-от роденден добила подарок вреден цело богатство! Нема да поверувате за што се работи

Мегапопуларната џет сет брачна двојка Дејвид и Викторија Бекам на својата ќерка Харпер на почетокот на годинава и подариле необичен...
Познати

ХАОС ВО СТАНОТ НА ЛУНА ЏОГАНИ – пијаниот и горд татко загуби контрола по раѓањето на втората ќерка, оваа личност едвај спаси жива глава (ФОТО)

Младата пејачка Луна Џогани денеска стана мајка по втор пат, а нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ веќе слави со часови во својот стан во...
Познати

ЌЕРКАТА НА ЧОЛИЌ ВО ЧИЗМИ ОД 2.500 ЕВРА – кога ќе ги видите и вие ќе полудите, но кога ќе дознаете од каква кожа се направени нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Здравко Чолиќ и неговата сопруга Александра имаат две ќерки – Уна и Лара, кои се многу активни на социјалните мрежи. Познато е дека Уна...
Познати

Учесничка во „Задруга“ и нејзиниот партнер ја решаваат три децениската голгота: Ќерката која им рекле дека е почината ја пронашле во Скопје?

Во 90-тите години Ана Ќурчиќ и Аца Булиќ од Белград биле во врска и на чекор до брак кога им се случила трагедија. Ана, тогаш млада девојка...
Познати

ЈА РОДИЛА НА 21 ГОДИНА : Ретко кој знае дека Николина Пишек има две ќерки, денес таа има 26 години и еве како изгледа – ќе подзинете кога ќе дознаете кој и е татко! (ФОТО)

Ќерката на Николина Пишек пред бракот со покојниот историчар и уметник Видоје Ристовиќ беше во врска со новинарот Марко Цигој на кого...
Познати

Ќерката на Синиша Михајловиќ се омажи во градот каде тој испиша историја – додека таа блескаше во бело, оваа личност БЕШЕ ВО ЦРНО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ (ФОТО)

Ќерката на познатиот фудбалер Синиша Михајловиќ вчера се омажи за својот избраник Алесандро Вољак (24). Двајцата си ги кажале свадбените...
Познати

Ќе се мажи ќерката на Синиша Михајловиќ – тој од небото ќе ја гледа церемонијата како од бајките, овие свадбени детали ги посакува секоја идна невеста!

Ќерката на фудбалската легенда Синиша Михајловиќ, Вирџинија ја закажа својата свадбена церемонија на 17 јуни. Таа ќе се венча со фудбалерот...
Познати

ТРЕТА СРЕЌА, НО МАЛКУ ПОРАНО: Македонскиот фудбалер стана татко, го откри уникатното име на ќеркичката – во Македонија е многу ретко (ФОТО)

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски и неговата сопруга Кристина трет пат станаа родители. Самиот фудбалер ја објави веста на социјалните...
Вести

ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО ОД ОВОЈ ДЕТАЉ ВО НОВНИОТ ДОМ – таткото кој ја држеше за раката мртвата ќерка доби на подарок целосно уреден стан, еве од кого (ВИДЕО)

По разорниот земјотрес што ја потресе Турција илјадници семејства останаа без своите блиски, но и домови. Еден од нив е и Месут Ханчер...
Вести

ЌУЌАТА СЕ УРНАЛА ВРЗ СИТЕ НИВ – татко и ќерка преживеаја, а неговата сопруга и син не, првата нивна средба ќе ви го распара срцето на делови (ВИДЕО)

Бројот на жртвите во Турција од час во час се зголемува и надмина 40.000. Неколку илјади луѓе загинаа и во соседна Сирија. Меѓутоа, во...
Вести

Авторот на најтрогателната слика од Турција откри што му кажал неутешниот татко: „Снимај го моето дете, светот нека ја види тагата на оваа земја“

Таткото сакаше светот да ја види неговата и тагата на неговата земја. И светот ја виде. Фотографијата на АФП се појави на насловните...
Познати

Никола Роквиќ по трет пат стана татко – на бебето му дадоа име со древна симболика, еве како прославуваат со брат му со часови претходно (ФОТО)

Сопругата на пејачот Никола Роквиќ, поранешната манекенка Бојана Баровиќ се породи и на свет ја донесе нивната ќерка на која и го...
Познати

ТРОГАТЕЛНО ИСПРАЌАЊЕ НА ПЕЛЕ – ќерката објави последна фотографија од целото семејство врз фудбалерот, од глетката ќе се наежите (ФОТО)

Семејството на најголемиот фудбалер во историјата, Бразилецот Пеле, ја објави последната заедничка фотографија, испраќајќи го во...