колач

Пронајдени се 88 резултати на тема „колач“
Храна и пијалаци

Се подготвува за половина час,нема печење, а вкусот е сон: Рецепт за султанова сарма,колач што се топи во уста

Веднаш штом го подготвите,навалете,нема потреба да чекате ни половина час да отстои. Султанова слатка сарма или паша локум,како што...
Храна и пијалаци

Подготвени за 30 минути! Овие вкусни брауни можат да ги направат и почетници, толку се едноставни (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Неколку јајца, чоколадо, брашно и уште неколку состојки ќе бидат доволни за овие одлични брауни. Многу луѓе мислат дека е потребно одредено...
Храна и пијалаци

Го обожаваат членови на семејството од сите возрасти: Наједноставниот рецепт за колач со вишни кој се топи во уста

Еден од омилените колачи од уште од порано секако е старомодниот колач со вишни. Нашите предци уживале, а кујната на баба често била...