корупција

Пронајдени се 187 резултати на тема „корупција“
Вести

ИСТРАЖУВАЊЕ НА МКД.МК: Македонските граѓани се песимисти, владее корупција, растат цените, стандардот паѓа…

Две третини од македонските граѓани сметаат дека Македонија се движи во негативна насока. Бројот на испитаниците кои сметаат дека земјата...
Вести

Николовски од ЕВРОТИНК: Власта покажува многу мала моќ во справувањето со корупција, за жал таа е посветена само на Бугарија

Бевме заложници на прашањето со Бугарија од 2020та година и целиот труд и внимание беше посветено на тоа и сеуште се посветува на тоа на...
Вести

Холандскиот амбасадор Коп: Договорот за коридорите НЕ е усогласен со ЕУ и се злоупотребува европското знаменце, корупцијата најголем проблем во земјава

Во неделното интервју за Радио Слободна Европа, холандскиот амбасадор во земјава, Дирк Јан Коп, жестоко ги критикува состојбите во судството...
Регион

Стејт департмент: Најсериозните проблеми на Косово се владината корупција, родовото насилство и заканите за малцинствата

Сериозната корупција во Владата, недостиг на истрага и одговорност за родово засновано насилство и насилство или закани врз етничките...