ковид

Пронајдени се 27 резултати на тема „ковид“
Вести

Со коронавирус се заразиле вкупно 336.560 македонски граѓани, дознајте колку позитивни случаи има денес во вашиот град

Досега во Македонија се направени вкупно 2.139.217 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека секојдневно умираа луѓе од Ковид-19, криминалците од СДСМ и ДУИ во прогласена кризна состојба краделе, местеле тендери и се луксузирале

Во време на криза и кризна состојба криминалците од СДСМ И ДУИ местеле тендери врз здравјето на граѓаните. Додека ги тераа граѓаните...