Кристијано Роналдо

Пронајдени се 940 резултати на тема „Кристијано Роналдо“
Фудбал

Никогаш не се откажувај- Лудило од меч, Роналдо и дружината губеа со 2:1 до 88-ма минута, а потоа славеа со 4:2 и се пласираа во Азиската Лига на шампиони (ВИДЕО)

Фудбалерот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо реагираше на влезот на клубот во групната фаза од азиската Лига на шампиони. – Тежок натпревар,...
Познати

Роналдо објави фотографија на која е само по шорцеви на јахта – светот не можеше да не го забележи овој детаљ од половина надоле „па не морал да се слика во тој момент“

Кристијано Роналдо моментно се наоѓа на одмор со семејството, и редовно објавува фотографии, а за една од нив доби прозивки од фановите. Имено,...
Познати

РЕАКЦИЈА ЗА КОЈА ЗБОРУВА ЦЕЛИОТ СВЕТ – погледнете што направи Роналдо откако неговата девојка самоуверено одговори дека ќе се омажи за него! (ВИДЕО)

Двојката Кристијано Роналдо (37 г.) и Џорџина Родригез (29 г.) пристигнаа во Мадрид поради работни обврски, поточно лансирање на неговиот...