Кристијано Роналдо

Пронајдени се 940 резултати на тема „Кристијано Роналдо“
Македонија

ПОЗИРАШЕ ВО ЖЕШКИ И ТЕСНИ ФАРМЕРКИ – Георгина повторно ќе ги налути сите, провоцира среде стадион во оваа поза (ФОТО)

Тесните и „жешки“ фармерки го истакнаа нејзиниот најсилен атрибут. Убавата партнерка на еден од најдобрите светски фудбалери, Португалецот...
Фудбал

МИЛИОНСКИТЕ ФАНОВИ ШИРУМ СВЕТОТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ – Роналдо на 38 години откри дали планира да се пензионира, земјотрес во фудбалскиот свет!

Кристијано Роналдо проговори за своите планови за во иднина. – Луѓето велат дека ќе играм до 40 или 41 година. Јас не си поставувам такви...
Познати

ФОТО: Георгина позирала со Роналдо, а луѓето ја забележале промената на нејзиното лице: „Мораше ли и таа да го направи тоа?“

Иако со месеци се шпекулира за проблеми во врска со познатиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата вереница Георгина Родригез, парот...
Познати

РОНАЛДО ДОБИ ПОДАРОК ТЕПИХ ОД ВРТОГЛАВИ 650 ИЛЈАДИ ЕВРА – кога ќе видите како изгледа истиот ќе се онесвестите (ФОТО)

Кристијано Роналдо, фудбалерот на Ал Наср доби тепих од претседателот на иранскиот клуб Персеполис како подарок. Се се случи во пресрет...