сабота, 18. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Роналдо сака да го продолжи договорот со Ал-Наср до 2027 година

Роналдо сака да го продолжи договорот со Ал-Наср до 2027 година

Фудбалерот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо сака да го продолжи договорот со саудискиот клуб до 2027 година, објави новинарот Али Ал-Харби.

Триесет и осумгодишниот Португалец сака да игра на Светското првенство во 2026 година, по што планира да се повлече од фудбалот. Роналдо е подготвен да го игра целиот овој период во Ал-Наср.

Актуелниот договор на Роналдо е до 2025 година. Во првенството на Саудиска Арабија се пресели на почетокот на 2023 година.

Оваа сезона Роналдо одигра 11 натпревари за Ал-Наср, постигна 11 голови и шест асистенции.