понеделник, 13. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

МИЛИОНСКИТЕ ФАНОВИ ШИРУМ СВЕТОТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ – Роналдо на 38 години откри дали планира да се пензионира, земјотрес во фудбалскиот свет!

МИЛИОНСКИТЕ ФАНОВИ ШИРУМ СВЕТОТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ – Роналдо на 38 години откри дали планира да се пензионира, земјотрес во фудбалскиот свет!

Кристијано Роналдо проговори за своите планови за во иднина.

– Луѓето велат дека ќе играм до 40 или 41 година. Јас не си поставувам такви цели за себе. Само уживам во моментот, што е одлично. Се чувствувам добро, телото добро реагира на оптоварувањата што му ги давав во последните години. Сега е важно да се забавуваме, изјави 38-годишниот напаѓач.

Роналдо е играч на Ал-Наср. Претходно настапуваше за Манчестер јунајтед, Јувентус, Реал Мадрид и Спортинг Лисабон.