сабота, 13. јануари 2024. Вести денес: 0
home Фудбал

Кристијано Роналдо реши каде ќе ја заврши кариерата

Кристијано Роналдо реши каде ќе ја заврши кариерата

Кристијано Роналдо им соопштил на челниците на Ал Наср дека има намера кариерата да ја заврши во редовите на овој клуб.

Според актуелниот договор, Роналдо со Ал Наср има договор до јуни 2025 година, а тоа би било и датумот кога Португалецот ќе реши да ги закачи копачките на клин.

Медиумите во Саудиска Арабија пишуваат дека Роналдо веќе одлучил Ал Наср да биде неговиот последен клуб. Во јуни 2025 година, Роналдо веќе ќе има наполнето 40 години.