петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Кристијано Роналдо ќе го продолжи договорот со Ал Наср до 2027 година

Кристијано Роналдо ќе го продолжи договорот со Ал Наср до 2027 година

Најефикасниот фудбалер во историјата, Кристијано Роналдо, има договор со Ал Наср до летото 2025 година, а Португалецот е расположен да остане таму уште две години после тоа, и можно е наскоро да го продолжи договорот до 2027.

Рооналдо кој има 38 години, има цел да игра на Светското првенство во 2026 година, по што би ја завршил репрезентативната кариера, а една година подоцна да се повлече и целосно од фудбалските терени.

Ако игра на СП 2026, Роналдо ќе биде првиот фудбалер кој настапил на шест мундијали.